KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15891003
nr 1589 1003
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 89. Olja på duk, 148x115 cm, yttermått inklusive ram: 153x119 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 8 januari 2024
kl 18:04:20
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
2.000 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.600 kr
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko